PÓŁMASKI WIELORAZOWE
Półmaski ochronne, półmaski filtrujące z zaworkiem - Konfexim

PÓŁMASKI WIELORAZOWE

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry

Czym wyróżnia się profesjonalna półmaska filtrująca (półmaska z filtrem)?

Dostępne w naszym sklepie półmaski ochronne to produkty wielorazowe, przeznaczone m.in. do użytkowania przez osoby pracujące na co dzień z substancjami szkodliwymi. Oznacza to, że gwarantują bezpieczeństwo w pracy, określone zasadami BHP, a także są wydajne - wraz z dopasowanymi do nich filtrami i pochłaniaczami do półmasek wystarczają na bardzo długo.

Półmaska filtrująca to inaczej półmaska z filtrem (nierzadko także półmaska z zaworkiem). Wyróżnia ją ścisłe, ciasne dopasowanie do twarzy - powietrze nie może przedostać się do dróg oddechowych inaczej niż poprzez filtr/pochłaniacz. Wówczas zostaje oczyszczone i jest bezpieczne dla użytkownika. Półmaska przeciwgazowa, przeciwpyłowa, lakiernicza czy inna może mieć jednokierunkowy zawór ułatwiający wydychanie powietrza (wspomniana już półmaska z zaworkiem). Warto też podkreślić, że półmaska z filtrem chroni zarówno użytkownika, jak i osoby znajdujące się w jego otoczeniu, ponieważ działa dwukierunkowo. Może posłużyć do zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, np. podczas epidemii czy pandemii.

Półmaski ochronne, półmaski filtrujące - klasyfikacja

W przeciwieństwie do filtrów i pochłaniaczy półmaski filtrujące i inne półmaski ochronne nie odznaczają się konkretnymi kolorami, które określałyby zakres ich użytkowania. Wybrane półmaski na twarz - chociażby półmaski z węglem aktywnym - neutralizują również nieprzyjemne zapachy roztaczające się na zewnątrz.

Wyróżniamy półmaski z filtrem:

  • klasy 1 (FFP1) - mają 80% skuteczności filtracji. Stosuje się je do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej toksyczności (NDS≥2 mg/m3 przy stężeniu do 4xNDS),
  • klasy 2 (FFP2) - mają 94% skuteczności filtracji. Stosuje się je do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej i średniej toksyczności (NDS≥0,05 mg/m przy stężeniu do 9xNDS),
  • klasy 3 (FFP3) - mają 99% skuteczności filtracji. Stosuje się je do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o wysokiej toksyczności (NDS<0,05 mg/m3 przy stężeniu do 20xNDS).

Półmaski przeciwgazowe, półmaski przeciwpyłowe, półmaski spawalnicze i inne

Półmaski ochronne dzieli się także na rodzaje za pomocą liter. W ten sposób rozróżnia się półmaski przeciwgazowe, półmaski przeciwpyłowe, półmaski spawalnicze, półmaski lakiernicze. Wybierz i zamów półmaski z filtrami najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, zwracając uwagę na następujące oznaczenia:

  • półmaska filtrująca S - do filtrowania wyłącznie cząstek stałych (pyłu, dymu),
  • półmaska filtrująca SL - do filtrowania cząstek stałych (pyłu, dymu) i ciekłych (mgły),
  • półmaska filtrująca D - z dodatkową weryfikacją pyłochłonności pyłem dolomitowym,
  • półmaska filtrująca C - z dodatkową weryfikacją pyłochłonności pyłem węglowym.

Potrzebna Ci podstawowa półmaska przeciwpyłowa? A może półmaska lakiernicza, półmaska do spawania bądź półmaska do oprysków? Obejrzyj cały asortyment sklepu Konfexim - wszystkie półmaski z wymiennymi filtrami oraz filtry i pochłaniacze. Zamów półmaski na twarz dla siebie i swoich pracowników, by zapewnić wszystkim właściwą ochronę podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.