Chodniki / dywaniki / płachetki elektroizolacyjne
Maty elektroizolacyjne, chodniki elektroizolacyjne - Konfexim

Chodniki / dywaniki / płachetki elektroizolacyjne

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Aktywne filtry

Dywaniki, chodniki i maty elektroizolacyjne - dodatkowa elektroizolacja w miejscu pracy

Zaprezentowane w niniejszej kategorii płachetki, dywaniki, chodniki i maty elektroizolacyjne nie mogą stanowić jedynego akcesorium ochronnego w miejscu pracy. Są za to doskonałą formą uzupełnienia elektroizolacyjnego sprzętu ochronnego stosowanego w firmie. Pełnią jednocześnie dwie funkcje: podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników oraz zwiększają komfort wykonywania czynności służbowych, m.in. z uwagi na powierzchnię antypoślizgową. Dywaniki, maty i chodniki elektroizolacyjne powszechnie wykorzystuje się w miejscach takich jak stacje energetyczne, farmy wiatrowe, rozdzielnie elektryczne. Ponadto trwałe, dostarczane przez sprawdzonych producentów dywaniki elektroizolacyjne przydadzą się w każdym miejscu pracy, w którym obsługuje się urządzenia elektroenergetyczne. Chodniki elektroizolacyjne kl. 2 przeznaczone są do maksymalnego napięcia znamionowego: 17000 V w przypadku napięcia przemiennego i 25500 V w przypadku napięcia stałego. W sklepie Konfexim znajdziesz także płachetki, maty elektroizolacyjne kl. 0 przeznaczone do napięcia maksymalnie 1 kV.

Płachetki i chodniki elektroizolacyjne kl. 2, kl. 0

Płachetki izolacyjne kl. 0 to maty elektroizolacyjne wykonane z gumy, obustronnie gładkie, o grubości ok. 1,5 mm. W sklepie Konfexim znajdziesz model w kolorze pomarańczowym. Poza wymienionymi wcześniej miejscami pracy stosuje się je na urządzeniach rozdzielczych, liniach napowietrznych i liniach kablowych - nigdy jednak przewyższających napięciem 1 kV. Płachetka podobnie jak dywanik elektroizolacyjny kl. 2 ma za zadanie zmniejszyć porażenie prądem elektrycznym, gdy zachodzi ryzyko przepływu prądu rażeniowego. Należy jednak wiedzieć, że niewłaściwe użytkowanie płachetek prowadzi do utraty właściwości elektroizolacyjnych.

Dywaniki elektroizolacyjne kl. 2 są chodnikami ryflowanymi od strony górnej, co czyni je antypoślizgowymi, i moletowanymi odciskiem tkaniny od strony dolnej. W sklepie Konfexim zamówisz je w wersjach brązowej lub czarnej. Możliwy jest dywanik elektroizolacyjny w innym kolorze, przy czym wcześniej należy się z nami skontaktować. Do potrzeb klienta możemy także dopasować wielkość produktu. Standardowe maty elektroizolacyjne mają szerokość 1,1 m i oferujemy je w odcinkach liczących 2-8 m. Jeśli potrzebne Ci są chodniki elektroizolacyjne o szerokości 0,6 m bądź 0,8 m, napisz do nas przed złożeniem zamówienia. Zobacz też pomosty izolacyjne.

Dywaniki elektroizolacyjne - badania

Pamiętaj, że maty elektroizolacyjne to sprzęt uzupełniający wymagający regularnych badań i wymiany. Codzienne użytkowanie i czynniki środowiskowe wpływają na pogorszenie właściwości elektroizolacyjnych, a nawet mogą uszkodzić dywaniki elektroizolacyjne. Badania należy przeprowadzać nie rzadziej niż raz na rok. Jeśli termin upłynie, dywanik elektroizolacyjny powinien zostać niezwłocznie wycofany z przestrzeni pracy i zastąpiony innym do czasu przejścia badania z pozytywnym wynikiem. Warto więc posiadać maty elektroizolacyjne na wymianę - miej to na uwadze, składając zamówienie.