KASKI / HEŁMY
Kask budowlany, kask z przyłbicą, hełm z przyłbicą - Konfexim

KASKI / HEŁMY

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji
Aktywne filtry

Kask budowlany - hełm do pracy na wysokości i nie tylko

W sklepie internetowym Konfexim znajdziesz ochronne nakrycia głowy różnego rodzaju, w tym hełmy do pracy na wysokości, hełmy strażackie, kaski budowlane. Produkty są zróżnicowane pod kątem materiału wykonania, budowy, zastosowania. Mamy kaski z poliwęglanu, ABS, polipropylenu, polietylenu wysokiej gęstości. Kask budowlany przeznaczony do pracy na zewnątrz jest odporny na promieniowanie UV, a także na wilgoć czy wodę. Kask z daszkiem ogranicza kontakt promieni słonecznych z oczami, zapewniając pracownikowi dobre widzenie w trakcie wykonywania wymagającej pracy. Warto zwrócić uwagę na kolor daszku. Jeżeli jest przezroczysty, pole widzenia pracownika zostaje zwiększone. Ponadto amortyzacja sprawia, że kask budowlany zabezpiecza głowę przed urazami w przypadku uderzenia - zahaczenia o twardy przedmiot lub upadku przedmiotu na kask budowlany z wysokości.

Zamawiając hełmy do pracy na wysokości, kaski budowlane czy inne kaski do pracy, pamiętaj, że każdy produkt ma datę ważności! Po jej przekroczeniu funkcjonalność może być osłabiona, dlatego należy zakupić nowy kask budowlany.

Hełmy do piaskowania i śrutowania, hełm do spawania - kaski do zadań specjalnych

Wybierając kask budowlany lub inny, koniecznie zapoznaj się ze specyfikacją produktu. Nie każdy kask do prac odznacza się izolacją elektryczną, a w niektórych zawodach i na określonych stanowiskach jest to konieczność. W sklepie Konfexim znajdziesz m.in. przemysłowe hełmy ochronne z izolacją do 1000 VAC lub 1500 VDC. Ponadto hełm do spawania, pracy w hucie, kotłowni lub innym miejscu o podwyższonej temperaturze powinien zachowywać funkcjonalność nawet przy skrajnych temperaturach, np. 50°C. I odwrotnie: do pracy w bardzo niskich temperaturach sprawdzą się kaski z poliwęglanu i innych trwałych materiałów z przedziałem temperatur zaczynającym się od ok. -30°C. Hełmy elektroizolacyjne do prac przy instalacjach muszą odznaczać się certyfikatami poświadczającymi spełnienie norm. Takie informacje znajdziesz w opisach produktów.

Kask z przyłbicą, kask z szybą czy hełm bez osłony na twarz?

W sklepie Konfexim znajdziesz zarówno hełm z przyłbicą i kask z okularami, jak i hełm bez osłony na twarz. Dzięki temu dobierzesz akcesorium ochronne do wykonywanej przez siebie pracy. Kask z przyłbicą może mieć izolację elektryczną i szeroki zakres temperatur, w których zachowuje pełnię funkcjonalności. Szyba osłaniająca oczy lub całą twarz chroni oczy przed urazem mechanicznym i wzrok m.in. przed nadfioletem. Dobry hełm z przyłbicą powinien być odporny na porażenie prądem, rozpryski stopionego metalu, innego rodzaju kontakt z gorącymi ciałami stałymi i stopionymi metalami. Warto wybierać kaski z przyłbicą odporne na odkształcenia boczne.

Sprawdź, jakimi rozwiązaniami pod względem budowy odznacza się wybrany przez Ciebie kask z szybą, kask z okularami lub hełm bez osłony na twarz. Zwróć uwagę na liczbę punktów mocowania na więźbie, obecność potnika i materiał jego wykonania, sposób i zakres regulacji więźby, obecność otworów do mocowania akcesoriów czy zaczepów do mocowania paska podbródkowego. Jeżeli masz pytania, napisz do nas.

Zobacz też osłony na twarz bez kasku.