Osłony / Przyłbice
Przyłbice ochronne, osłony na twarz, osłony twarzy - Konfexim

Osłony / Przyłbice

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Przyłbice ochronne - przyłbice spawalnicze, przyłbice do szlifowania i inne

Wysokiej jakości, mocne, trwałe i odporne na łuk elektryczny przyłbice ochronne to osłony twarzy przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, w których uszkodzenia mogą doznać zarówno oczy (uraz mechaniczny), jak i wzrok (zaburzenie widzenia). W zależności od materiału wykonania i atestów przyłbica ochronna może zostać wykorzystana jako:

  • przyłbica spawalnicza (w tym przyłbica do spawania laserowego),
  • przyłbica do koszenia trawy, krzewów,
  • przyłbica do kosy spalinowej do ścinania gałęzi i młodych drzew,
  • przyłbica do szlifowania powierzchni,
  • przyłbica do piaskowania powierzchni,
  • osłona twarzy przy pracach manualnych, w których może dojść do odprysku (tzw. osłony twarzy przeciwodpryskowe).

Niektóre osłony twarzy powinny mieć dodatkowe zabezpieczenia, np. przyłbice spawalnicze warto wybrać z nawiewem, dużym polem widzenia i szybą samościemniającą. Przyłbica do spawania to w zasadzie tylko element kasku spawalniczego, a więc przyłbica do hełmu - stała lub możliwa do wymienienia. Z kolei osłona twarzy do kosy spalinowej, koszenia trawy czy drobnych prac warsztatowych nie musi być połączona z dużym, ciężkim kaskiem.

Przyłbica na twarz - funkcje osłony twarzy

W sklepie internetowym Konfexim obejrzysz i zamówisz osłony na twarz o różnych funkcjach i stopniach ochrony. Jedna przyłbica zapewnia ochronę przed łukiem elektrycznym klasy 1 i 0 VLT, inna 2 i 1 VLT. W zależności od modelu osłony twarzy mogą mieć większe lub mniejsze rozpoznawanie kolorów (zgodnie z EN 170), korzystać z mechanizmu podnoszenia/opuszczania szyby, a także mieć dodatkową ochronę - zamocowane na stałe zabezpieczenie brody. Warto wybrać przyłbice ochronne o powierzchni poddanej obróbce niezaparowującej.

Przyłbica ochronna jako przyłbica do hełmu

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno gotowe przyłbice z lekkim kaskiem, jak i przyłbice na twarz wymagające zamocowania w kasku (w opisie produktu sprawdzisz, który hełm jest kompatybilny z daną ochroną na twarz). Pełna przyłbica z kaskiem może zostać wykorzystana do pracy przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych pod napięciem do 1000 VAC. Chroni przed zagrożeniami termicznymi powstałymi na skutek działania łuku elektrycznego, osłania głowę, czoło i twarz, umożliwia wymianę szyby (oryginalna szyba to osłona twarzy z poliwęglanu). Można ją łatwo i szybko wyregulować, dopasowując do wielkości głowy. Ponadto gotowa przyłbica na twarz z kaskiem jest odporna na działanie promieni UV i uderzenia o średniej energii. To dobra osłona twarzy do koszenia i innych prac wykonywanych na zewnątrz budynku - chroni przed kroplami cieczy padającymi z góry i rozbryzgami.

Wybierz wymienne osłony na twarz do samodzielnego zamontowania w kasku lub obejrzyj gotowe hełmy i kaski do prac budowlanych czy przemysłowych. Zapraszamy na zakupy w sklepie Konfexim!