GAŚNICE ŚNIEGOWE / PŁYNOWE
Gaśnice śniegowe / pyłowe do zakładu pracy – konfexim.com.pl

GAŚNICE ŚNIEGOWE / PŁYNOWE

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Jakie cechy mają gaśnice płynowe?

Gaśnica płynowa, zwana także gaśnicą pianową, to model wykorzystujący w funkcji środka gaśniczego pianę. Powstaje ona w wyniku połączenia koncentratu pianotwórczego i wody. Podczas używania gaśnicy płynowej piana wydobywa się z pojemnika za sprawą sprężonego gazu. W sprzedaży dostępne są modele ze stałym ciśnieniem oraz gaśnice płynowe z dodatkowym zbiornikiem zasilającym.

Warto wiedzieć, że gaśnice płynowe są bardziej ekologiczne względem popularniejszych modeli proszkowych. Ponadto sprzątanie obszaru, na którym doszło do pożaru, jest łatwiejsze.

Gaśnica płynowa - zastosowanie

Gaśnice płynowe sprawdzają się podczas gaszenia pożarów z grup A i B. Ugasisz nimi:

  • (A) - materiały stałe, m.in. drewno, papier, węgiel, tkaninę, słomę,
  • (B) - ciecze i materiały stałe topiące się, m.in. benzynę, inne paliwo, naftę, lakier, farbę, olej, alkohol.

Wybrane modele - w zależności od środka pianotwórczego - przydają się również do gaszenia pożarów typu F, który obejmuje:

  • (F) - tłuszcze i oleje w urządzeniach kuchennych.

Z uwagi na zakres zastosowania gaśnice płynowe kupuje się jako środki przeciwpożarowe do obiektów użyteczności publicznej, szkół, przestrzeni biurowych, hal produkcyjnych, magazynów. Gaśnica płynowa ABF nadaje się do ochrony domu, mieszkania i lokalu gastronomicznego.

Uwaga! Gaśnicą płynową nie wolno gasić ciał reagujących chemicznie z wodą.

Co wyróżnia gaśnice śniegowe?

Gaśnica śniegowa to taki model środka przeciwpożarowego, w którym materiałem gaśniczym jest skroplony dwutlenek węgla (CO2). Jej dużym atutem jest fakt, iż po użyciu nie zostawia śladów, dzięki czemu sprzątanie po pożarze jest łatwiejsze względem innych rodzajów gaśnic. Natomiast wada gaśnicy śniegowej to mniejsza skuteczność gaszenia.

Gaśnice śniegowe działają poprzez zmniejszanie stężenia procentowego tlenu w powietrzu. Ponadto znacznie obniżają temperaturę. Modele występują jedynie w wariancie ze stałym ciśnieniem.

Gaśnica śniegowa - do czego wykorzystać?

Interesuje Cię gaśnica śniegowa? Zastosowanie tego modelu jest skromne - ogranicza się do gaszenia pożarów z grupy B. Oznacza to możliwość ugaszenia pożaru cieczy i materiałów stałych, które ulegają stopieniu. Należą do nich benzyna, inne paliwa, nafta, lakier, farba, alkohol. Gaśnice śniegowe używane są zwłaszcza w miejscach, w których wykorzystanie modeli proszkowych nie jest możliwe lub wskazane z uwagi na obecność urządzeń mogących zniszczyć się w kontakcie z pyłem.

Uwaga: Gaśnica śniegowa nie może zostać wykorzystana do gaszenia ludzi. Nawet używając jej lub przebywając w pobliżu, trzeba uważać na odkryte części ciała. Ponieważ gaśnica śniegowa obniża temperaturę, może doprowadzić do odmrożenia ciała.

Potrzeba Ci mała gaśnica śniegowa 2 kg? A może średnia gaśnica śniegowa 5 kg lub nieco większa gaśnica śniegowa 6 kg? W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele do użytku stacjonarnego, jak i przewoźne o dużej zawartości środka gaśniczego. Obejrzyj nasz asortyment, a w razie pytań skontaktuj się z nami. Udanych zakupów!