GAŚNICE PROSZKOWE
Gaśnice proszkowe do zakładu pracy – konfexim.com.pl

GAŚNICE PROSZKOWE

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Jakie cechy mają gaśnice proszkowe?

Pod względem popularności gaśnice proszkowe zajmują w Polsce niekwestionowane pierwsze miejsce. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie one mają największą skuteczność gaśniczą na tle gaśnic o porównywalnych rozmiarach. Można je kupić w kilku wersjach: ze stałym ciśnieniem lub dodatkowym zbiornikiem. Ponadto gaśnice proszkowe sprzedawane są w pojemnikach o różnicach wagach.

Zgodnie z nazwą gaśnice wypełnione są proszkiem - powstaje on na bazie węglanów lub fosforanów sodu. W trakcie akcji gaszenia pożaru proszek wyrzucany jest za pomocą sprężonego gazu. Zaprzestanie spalania zachodzi dzięki antykatalizie. Ponadto niektóre gaśnice proszkowe przyczyniają się do odizolowania tlenu dzięki zdolności proszku do pienienia się i topnienia.

Gaśnice proszkowe - zastosowanie

Jeżeli wybierzesz właśnie gaśnice proszkowe, do czego będziesz mógł je wykorzystać? To modele stworzone przede wszystkim do gaszenia pożarów z grup A, B, i C lub B i C - wszystko zależy od użytego w nich proszku. W efekcie gaśnice proszkowe mogą ugasić:

  • (A) - materiały stałe, m.in. drewno, papier, węgiel, tkaninę, słomę,
  • (B) - ciecze i materiały stałe topiące się, m.in. benzynę, naftę, lakier, farbę, alkohol,
  • (C) - gazy, m.in. gaz miejski, propan, metan, wodór, acetylen.

Jeżeli doszło do pożaru urządzeń elektrycznych wciąż znajdujących się pod napięciem, do ugaszenia ognia możesz wykorzystać właśnie gaśnice proszkowe. Natomiast ten rodzaj ochrony przeciwpożarowej nie sprawdzi się do gaszenia pożarów z grupy F - wywołanych tłuszczami i olejami w urządzeniach kuchennych. Chodzi tu m.in. o olej jadalny do smażenia kotletów, placków ziemniaczanych, frytek czy innych dań. Nie zaleca się także gaszenia urządzeń mechanicznych, które pozostają w ruchu.

Gaśnice proszkowe - do czego?

Gaśnice proszkowe to modele uniwersalne - sprawdzają się w miejscach użyteczności publicznej, prywatnych domach, a nawet pociągach, autobusach i samochodach jednoosobowych. Warto dobrać odpowiedni rozmiar gaśnicy, by zawarty w niej proszek zdołał ugasić pożar w danej przestrzeni. Pamiętaj jednak, że wielkość nie przesądza o skuteczności. Ta druga zależy od materiałów, jakie może ugasić dana gaśnica (przypominamy: gaśnice proszkowe poradzą sobie z pożarami B i C, a czasem także A).

Porady:

  • Gaśnica proszkowa do samochodu to ta licząca 1-2 kg.
  • Gaśnice proszkowe 2 kg są dobre także na kemping i łódź.
  • Gaśnice proszkowe 4 kg sprawdzą się w mieszkaniu i domu.
  • Gaśnica proszkowa do domu połączonym z miejscem pracy może być większa niż model 4 kg.
  • Gaśnice proszkowe 6 kg i większe znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, biurach, halach przemysłowych, magazynach.

Gaśnica proszkowa do domu powinna znaleźć się przede wszystkim w pomieszczeniach technicznych - garażu, warsztacie, kotłowni. W obiektach użyteczności publicznej i transporcie umiejscowienie gaśnicy zazwyczaj regulowane jest prawnie.

W naszej ofercie znajdziesz modele o najszerszym zastosowaniu. Ustal, która gaśnica proszkowa ABC jest dla Ciebie najkorzystniejsza pod względem rozmiaru, i złóż zamówienie. W razie pytań lub wątpliwości służymy wsparciem - skontaktuj się z nami.