Uzgadniacze faz
Uzgadniacze faz akustyczno-optyczne - Konfexim

Uzgadniacze faz

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Aktywne filtry

Uzgadniacze faz akustyczno-optyczne

Uzgadniacze faz to urządzenia niezbędne w pracy każdego elektryka, który odpowiedzialny jest za projektowanie i wykonanie nowych instalacji elektrycznych oraz dostosowanie istniejących już instalacji w dużych obiektach użytkowych i przede wszystkim w halach produkcyjnych. Eksploatacja maszyn z różnego rodzaju silnikami wymaga zastosowania różnych rozwiązań w kwestii zasilania. Aby upewnić się o poprawności wykonanej instalacji lub u możliwości wykorzystania instalacji już istniejącej bez ryzyka awarii silników w urządzeniach, należy sprawdzić ją za pomocą uzgadniacza faz.

Intuicyjne w obsłudze uzgadniacze faz

Zjawisko asymetrii napięć oraz zjawisko zaniku fazy prowadzą nie tylko do nieprawidłowej pracy silników, ale także do poważnych usterek, najczęściej wynikających z ich przegrzewania się. Aby utrzymać prawidłową pracę wszystkich urządzeń należy skontrolować zgodność faz. Taką kontrolę przeprowadza się za pomocą uzgadniaczy faz.

Uzgadniacze faz dostosowane są do badania napięć znamionowych o różnych wartościach. W naszej ofercie znajdują się akustyczno-optyczne uzgadniacze faz do przeprowadzania testów instalacji jednofazowych oraz trójfazowych. Ich obsługa jest bardzo intuicyjna, a dzięki sygnałom dźwiękowym i optycznym, praca z tymi urządzeniami jest niezwykle efektywna. Uzgadniacze faz montuje się do drążków izolacyjnych za pomocą dedykowanej końcówki. Po wykonaniu pomiaru testowego, którego wartości są zapamiętywane przez urządzenie, można przystąpić do testowania instalacji pod kątem uzgadniania kolejności faz, a także kierunku ich wirowania w sieciach oraz urządzeniach podłączonych do sieci. Wymienione w instrukcji poszczególnych uzgadniaczy faz sygnały dźwiękowe i optyczne wskazują na zgodność mierzonej fazy z fazą zapamiętaną, na brak zgodności lub na brak możliwości wykonania prawidłowego pomiaru ze względu na zakłócenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – uzgadniacze faz i inne urządzenia pomiarowe dostępne w naszym sklepie to najwyższej jakości produkty, po które sięgają najlepsi specjaliści.