- ELEKTROIZOLACJA
- Drążki izolacyjne
- Wskaźniki napięcia
- Uzgadniacze faz
- Multimetry / Mierniki
- Rękawice elektroizolacyjne
- Chodniki / dywaniki / płachetki elektroizolacyjne
- Kalosze / Półbuty elektroizolacyjne
- Kleszcze izolacyjne
- Chwytaki manewrowe
- Zaczepy manewrowe
- Haki ewakuacyjne
- Hełmy i kaski dla elektryków
- Uziemiacze / Zwieracze
- Pomosty izolacyjne
- Uchwyty do BM
- Drabiny izolowane dla energetyków
- Gaśnice dla energetyki
- Rozpórki na przewody NN
- Osłony izolacyjne SN
- INNY OSPRZĘT NA ROZDZIELNIE NN SN
- OCHRONA CIAŁA
- OCHRONA NÓG
- OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH
- OCHRONA GŁOWY
- OCHRONA SŁUCHU
- OCHRONA OCZU I TWARZY
- OCHRONA RĄK
- ZABEZPIECZENIA DROGOWE
- OCHRONA P / POŻAROWA
- OCHRONA ANTYWIRUSOWA / BIOLOGICZNA
- APTECZKI
- OGRODZENIA PRZENOŚNE
Brak dostawców
Rękawice elektroizolacyjne
Marka: Reis
RĘKAWICE WKŁADY BAWEŁNIANE
Wkłady do rękawic elektroizolacyjnych (opak=12 par) Podana cena obowiązuje tylko w sklepie internetowym !W razie pytań proszę o kontakt 602-264-715 lub bhp@konfexim.com.pl
Marka: Secura
TORBA ELSEC DO RĘKAWIC ELEKTROIZOLACYJNYCH
Dla ochrony rękawic dieletrycznych
Rękawice elektroizolacyjne - rękawice do pracy pod napięciem
Rękawice elektroizolacyjne to obowiązkowy element garderoby osób mających w pracy bezpośredni kontakt z energią elektryczną, m.in. elektryków. W styczności z prądem należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ porażenie może prowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a niekiedy nawet utraty życia.
Podczas korzystania z elektronarzędzi bądź manipulowania przy przewodach elektrycznych należy nosić rękawice elektroizolacyjne wykonane z wysokiej jakości włókna antyprzepięciowego czy też elastycznego kauczuku. Ogromne znaczenie ma także ergonomia rękawic do pracy pod napięciem. Nie mogą być za ciasne, by nie uległy przypadkowemu przerwaniu, a tym bardziej za luźne - mogłyby ześlizgnąć się z dłoni, ponadto trudno operowałoby się na małych elementach konstrukcji elektrycznych. Profesjonalne rękawice elektroizolacyjne mają dodatkowo bawełniane wkładki, dzięki którym pot wydzielany w trakcie pracy na bieżąco się wchłania.
Czy rękawice dielektryczne wystarczą?
Warto wiedzieć, że przy pracy z prądem o maksymalnym napięciu 1 kV rękawice izolowane sprawdzą się jako pełnowartościowa ochrona. Inaczej będzie w przypadku pracy z prądem przekraczającym tę wartość. Rękawice do pracy pod napięciem 5 kV, 10 kV, 20 kV bądź większym stanowią jedynie pomocniczy sprzęt ochronny - tutaj niezbędne jest zabezpieczenie innymi środkami ochrony (zobacz m.in. kleszcze izolacyjne oraz hełmy i kaski dla elektryków).
Zgodność rękawic izolacyjnych z normami określa numer PN-EN 60903:2006 z zakresu: Prace pod napięciem. Rękawice z materiału izolacyjnego. Są to środki ochrony indywidualnej o złożonej konstrukcji, należące do kategorii III, a więc dotyczące ochrony życia i zdrowia w kontekście poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń ciała.
Jak wybrać rękawice elektroizolacyjne?
Wybierając rękawice izolacyjne do pracy z energią elektryczną, koniecznie zwróć uwagę na materiał wykonania. W naszym sklepie znajdziesz bezpieczne, zgodne z normą EN 60903:2003 (EN 60903:2003+AC2:2005) kategorii RC rękawice elektroizolacyjne z jednolitego kauczuku. Nie tylko chronią właściciela, ale również zapewniają mu komfort dzięki elastyczności i ergonomii: dopasowaniu do dłoni.
Zweryfikuj, przy jakim najwyższym napięciu mogą być wykorzystywane konkretne rękawice dielektryczne. Przykładowo kauczukowe rękawice izolowane 5 kV zostały przebadane przy napięciu probierczym 5000 V, a ich skuteczność określono na maksymalne napięcie pracy 1000 V. Ponadto rękawice elektroizolacyjne mają różną grubość - im większe napięcie prądu w pracy, tym konieczna większa grubość.
Skórzane rękawiczki do pracy i wkłady do rękawic elektroizolacyjnych
W naszym sklepie znajdziesz także bawełniane wkłady do rękawiczek do pracy pod napięciem oraz skórzane rękawice do pracy, które zakłada się na rękawice elektroizolacyjne. Te pierwsze zapobiegają ślizganiu się dłoni, ponieważ wchłaniają pot, drugie zaś minimalizują ryzyko rozerwania czy przebicia. Stanowią dodatkową warstwę oddzielającą dłonie od prądu.
Jeżeli masz dodatkowe pytania o rękawice dielektryczne, wyślij nam wiadomość. Jeśli nie, życzymy udanych zakupów!