Multimetry / Mierniki
Mierniki elektryczne – multimetry cyfrowe – Konfexim

Multimetry / Mierniki

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Aktywne filtry

Mierniki elektryczne – multimetry cyfrowe

Jednym z najważniejszych narzędzi, z jakich korzystają elektrycy i monterzy, jest miernik instalacji elektrycznych. Nowoczesne multimetry to urządzenia wielofunkcyjne, które z powodzeniem zastępują inne przyrządy pomiarowe, co nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę specjalistów, ale także przekłada się na duże oszczędności. Sprawdź naszą ofertę mierników elektrycznych.

Wielofunkcyjne multimetry cyfrowe

Mierniki elektryczne przeznaczone są do wykonywania dokładnych pomiarów ochronnych, wymaganych przez przepisy bezpieczeństwa. Sprawdzają się zarówno do pracy przy instalacjach w budynkach mieszkalnych, jak i budynkach przemysłowych. Multimetry wykorzystywane są także podczas dokonywania pomiarów w obiektach kolejowych czy lotniczych, a niektóre modele przeznaczone są również do kontrolowania instalacji medycznych.

Oprócz najprostszej funkcji, czyli wykrywania zabudowanych instalacji elektrycznych jedno- i trójfazowych, mierniki elektryczne mierzą rezystencję izolacji, pozwalają zmierzyć napięcie TrueRMS i częstotliwość, przeprowadzić impedancję linii i pętli zwarcia czy skontrolować rezystencję uziemienia.

Cęgowe mierniki elektryczne

Cęgowe mierniki elektryczne to urządzenia pomiarowe, które posiadają najważniejsze funkcje. Są znacznie tańsze od zaawansowanych, wielofunkcyjnych multimetrów, z powodzeniem sprawdzą się w pracy elektryka i elektromontera, który pracuje przede wszystkim w budynkach mieszkalnych. Do podstawowych zadań cęgowych mierników instalacji elektrycznych zaliczają się pomiary prądu (TRMS AC) oraz napięcia, pomiary częstotliwości, ciągłości, rezystancji (oporu) i temperatury oraz mocy.

Różnorodność naszej oferty sprawia, że każdy specjalista i każda osoba ucząca się fachu wybierze multimetr lub cęgowy miernik elektryczny według potrzeb. Sprawdź naszą ofertę i zamów multimetr do swojej skrzynki narzędziowej.