OCHRONA RĄK
Ochrona rąk w miejscu pracy – konfexim.com.pl

OCHRONA RĄK

Podkategorie

Rękawice ochronne BHP - rękawice budowlane i inne

Zaprezentowane w niniejszej kategorii rękawice ochronne BHP w zależności od zawodu i zakresu wykonywanych czynności mogą stanowić jedyną ochronę (przy lekkich pracach, np. w sklepie) bądź być tylko dodatkowym elementem stroju ochronnego (przy zawodach podwyższonego ryzyka, np. podczas prac pod napięciem). W tym drugim przypadku wykorzystanie rękawic ochronnych BHP reguluje prawo, a pracownik jest zobowiązany do noszenia odzieży ochronnej, w tym całego ciała, nóg, głowy.

Rękawiczki do pracy dostępne w sklepie Konfexim to m.in.:

  • rękawice budowlane: zimowe, uniwersalne,
  • rękawice do pracy na mrozie, np. podczas długotrwałych robót drogowych, a także podczas pracy w chłodni,
  • rękawiczki do pracy w magazynie: antypoślizgowe, zapewniające stabilny chwyt,
  • rękawice do pracy pod napięciem (zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem elektroizolacyjnym),
  • rękawice ochronne przed wysoką temperaturą, np. w hucie,
  • rękawice antybakteryjne, np. do pracy w szpitalu lub przy oczyszczaniu i odkażaniu budynków,
  • rękawice ochronne do róż i innych roślin z kolcami - lekkie, do pracy w kwiaciarni,
  • rękawice do pracy w ogrodzie - mocne, do pracy z krzewami i drzewami,
  • rękawiczki do pracy w sklepie - zabezpieczające przed drobnymi urazami i bakteriami.

Ze względu na pandemię rękawice antybakteryjne mogą zostać wykorzystane także przez osoby prywatne do zabezpieczania własnego zdrowia. Wygodne i lekkie rękawice ochronne przysłużą się zachowaniu higieny podczas przejazdów komunikacją miejską, robienia zakupów bądź korzystania z miejsc publicznych wymagających dotykania przedmiotów dostępnych dla wszystkich.

Jak wybrać rękawiczki do pracy?

Wybierając rękawice ochronne robocze, zwróć uwagę na atesty. Jeśli potrzebujesz specjalistycznego akcesorium, takiego jak chociażby rękawice do pracy pod napięciem, powinieneś zweryfikować, jakie spełnia normy. W zależności od przeznaczenia rękawice ochronne mogą być pogrubione (rękawice budowlane ocieplane), wyposażone w elementy antypoślizgowe lub odblaskowe, uzupełnione jonami srebra (walor antybakteryjny). Powinny odznaczać się materiałem przepuszczającym powietrze i odprowadzającym wilgoć, chyba że są to gumowe rękawice ochronne BHP.

Niezależnie od wykonywanego zawodu posiadacz rękawic do pracy powinien stosować akcesorium dopasowane do rozmiaru dłoni i pozwalające na sprawną manipulację wykorzystywanymi w pracy narzędziami. Rękawice ochronne przed wysoką temperaturą muszą być odporne na ciepło, a rękawice do pracy na mrozie odwrotnie - na zimno. Dobrze, by rękawiczki do pracy w magazynie nie niszczyły się w kontakcie z farbami, olejami, benzyną, alkoholami.

Rękawice ochronne robocze - kategoria zabezpieczenia

Przydatność rękawic ochronnych BHP do konkretnej pracy określają kategoria i wynikające z niej normy prawne. Istnieją trzy kategorie: podstawowy poziom ochrony, średni poziom zagrożenia, zagrożenia typu ciężkiego. Koniecznie zweryfikuj te dane przed zamówieniem rękawic do pracy dla siebie lub osób, które zatrudniasz w firmie.