- ELEKTROIZOLACJA
- Drążki izolacyjne
- Wskaźniki napięcia
- Uzgadniacze faz
- Multimetry / Mierniki
- Rękawice elektroizolacyjne
- Chodniki / dywaniki / płachetki elektroizolacyjne
- Kalosze / Półbuty elektroizolacyjne
- Kleszcze izolacyjne
- Chwytaki manewrowe
- Zaczepy manewrowe
- Haki ewakuacyjne
- Hełmy i kaski dla elektryków
- Uziemiacze / Zwieracze
- Pomosty izolacyjne
- Uchwyty do BM
- Drabiny izolowane dla energetyków
- Gaśnice dla energetyki
- Rozpórki na przewody NN
- Osłony izolacyjne SN
- INNY OSPRZĘT NA ROZDZIELNIE NN SN
- OCHRONA CIAŁA
- OCHRONA NÓG
- OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH
- OCHRONA GŁOWY
- OCHRONA SŁUCHU
- OCHRONA OCZU I TWARZY
- OCHRONA RĄK
- ZABEZPIECZENIA DROGOWE
- OCHRONA P / POŻAROWA
- OCHRONA ANTYWIRUSOWA / BIOLOGICZNA
- APTECZKI
- OGRODZENIA PRZENOŚNE
Brak dostawców
Kalosze / Półbuty elektroizolacyjne
Buty elektroizolacyjne - podstawowe informacje
Obuwie elektroizolacyjne obejmuje buty specjalistyczne przeznaczone do pracy z prądem elektrycznym. Wykorzystuje się je m.in. w stacjach elektroenergetycznych, na farmach wiatrowych, w rozdzielniach elektrycznych oraz podczas zajęć wymagających obsługi urządzeń elektroenergetycznych o maksymalnym napięciu określonym w specyfikacji konkretnego modelu. Przykładowo w naszym sklepie zamówisz podstawowe kalosze elektroizolacyjne 1 kV oraz mocniejsze półbuty elektroizolacyjne 20 kV.
Należy wiedzieć, że buty elektroizolacyjne stanowią dodatkowy środek ochrony indywidualnej, nie zaś jedyny. Aby zapewnić sobie kompleksową ochronę, należy ich używać wraz z pozostałymi elementami stroju i izolowanymi narzędziami. (Obejrzyj np. rękawice elektroizolacyjne oraz hełmy i kaski dla elektryków).
Jak wybrać kalosze dielektryczne lub półbuty elektroizolacyjne?
Wybierając obuwie elektroizolacyjne, zwróć uwagę na klasę butów. To na jej podstawie dowiesz się, czy dany model jest odpowiedni do wykonywanej przez Ciebie pracy. Przykładowo klasa 2 oznacza buty elektroizolacyjne 20 kV, a klasa 0 obejmuje kalosze elektroizolacyjne 1 kV. Dalej przyjrzyj się materiałowi wykonania. Dobre buty elektroizolacyjne do podstawowych prac mogą powstać ze specjalnej mieszanki gumowej o właściwościach elektroizolacyjnych. Obuwie elektroizolacyjne klasy 2 także wykonuje się z gumy.
Kalosze i półbuty elektroizolacyjne powinny odznaczać się certyfikatem świadczącym o spełnieniu norm. Przykładowo certyfikat zgodności półbutów elektroizolacyjnych 20 kV to WE/S/1851/2012 (norm. PN-EN 50321:2002, 89/686/EEC, KOW/S-01/2015). Pamiętaj, że właściwości elektroizolacyjne półbutów i kaloszy dielektrycznych należy potwierdzać poprzez badania okresowe, w odstępach nie większych niż 12 miesięcy.
Półbuty i kalosze elektroizolacyjne - jaki rozmiar?
Obuwie elektroizolacyjne nie jest zamiennikiem zwykłego obuwia, dlatego nie należy go nosić zamiast butów codziennych ani roboczych. Gumowe buty izolacyjne stanowią warstwę ochronną przed prądem o konkretnym napięciu, ale guma zapewnia im również elastyczność. To bardzo ważne, ponieważ buty specjalistyczne służą do zakładania na obuwie robocze. Ich tabela rozmiarów jest inna względem tabeli rozmiarów codziennego obuwia. Przykładowo rozmiar 4 określa buty elektroizolacyjne dopasowane do wewnętrznego obuwia w rozmiarze 44 wzwyż. Nie powinny być za ciasne, aby nie zaburzały prawidłowego krążenia krwi w nogach, ale też nie mogą być za duże.
Wybierz półbuty bądź kalosze dielektryczne dla siebie, jeżeli pracujesz na własną rękę, albo dla swoich pracowników, jeśli jesteś kierownikiem. Bezpieczeństwo w pracy to podstawa, a utraty zdrowia - tym bardziej życia - nigdy nie warto ryzykować. Zamów kalosze i półbuty elektroizolacyjne w sklepie internetowym Konfexim, by mieć gwarancję produktów najwyższej jakości, od sprawdzonych producentów i spełniających ścisłe wytyczne. Jeżeli masz pytania dotyczące zakupu, skontaktuj się z nami - służymy pomocą.