Gaśnice dla energetyki
Gaśnice proszkowe, gaśnice śniegowe w energetyce - Konfexim

Gaśnice dla energetyki

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji
Aktywne filtry

Gaśnica proszkowa - zastosowanie w energetyce

Najpopularniejszymi modelami gaśnic stosowanych w miejscach pracy są gaśnice proszkowe. Sprawdzają się również w zakładach energetycznych i przemysłowych, na stacjach benzynowych, w zakładach papierniczych i włókienniczych, w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Nadają się do gaszenia pożarów materiałów stałych pochodzenia organicznego (A), płonących cieczy palnych i materiałów topniejących (B), a czasem także gazów (C). Warto je wybrać chociażby ze względu na skuteczność w przypadku dużych pożarów - największą spośród rodzajów gaśnic.

Zachęcamy do zamówienia gaśnic proszkowych dopasowanych do wielkości zakładu energetycznego. Oferujemy gaśnicę proszkową 6 kg, gaśnicę proszkową 9 kg, gaśnicę proszkową 12 kg oraz gaśnice proszkowe przewoźne.

Gaśnica śniegowa - zastosowanie w energetyce

Kolejne gaśnice nadające się do wykorzystania w energetyce oraz w zakładach, w których wykonuje się prace bezpośrednio przy elektryczności, to gaśnice śniegowe. Choć mają mniejszą skuteczność od proszkowych, lepiej spełniają funkcję ratunkową w halach z drogim sprzętem elektrycznym, który mógłby ulec zniszczeniu w razie wygaszenia pożaru proszkiem. Warto też podkreślić, że gaśnice śniegowe korzystają z dwutlenku węgla do wygaszania pożaru, toteż nie zostawiają śladu po akcji ratunkowej. Nadają się do pożarów typu B, a więc dotyczących cieczy palnych i materiałów ulegających stopieniu w trakcie palenia.

W ofercie sklepu Konfexim znajdziesz gaśnicę śniegową 5 kg oraz gaśnice śniegowe przewoźne.

Gaśnica przewoźna - zastosowanie w energetyce

Gaśnice przewoźne dostępne w sklepie Konfexim dzielą się na gaśnice proszkowe i gaśnice śniegowe. Ze względu na wagę doskonale nadają się do gaszenia dużych pożarów - jedna butla waży od 20 do nawet 50 kg. Gaśnice przewoźne znajdują się w stelażach z kółkami, co ułatwia przenoszenie ich pomiędzy halami zakładu lub płonącymi miejscami w obrębie dużej hali. Tego typu gaśnice proszkowe i śniegowe mają zawór odcinający ze wskaźnikiem ciśnienia i gumowy wąż zakończony prądownicą. Ze względu na możliwość wielokrotnego napełniania gaśnica przewoźna wystarczy Ci na lata.

Uwaga! Jeżeli potrzebujesz sprzętu do gaszenia nie tylko urządzeń, ale także ludzi, wybierz gaśnicę proszkową, ponieważ gaśnica śniegowa nie sprawdza się w kontakcie z ludźmi ze względu na niską temperaturę materiału gaśniczego.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich gaśnic przeciwpożarowych dostępnych w sklepie Konfexim.