OSPRZĘT P/POŻAROWY
Osprzęt przeciwpożarowy w zakładzie pracy – konfexim.com.pl

OSPRZĘT P/POŻAROWY

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry

Urządzenia ppoż & sprzęt ppoż

W naszym sklepie znajdziesz popularne urządzenia ppoż - wymagane w miejscu pracy czy samochodzie, jak również warte zastosowania w domu. W niniejszej kategorii zebraliśmy sprzęt ppoż obejmujący klucze do hydrantu, węże ppoż, skrzynki na klucz ewakuacyjny i koce gaśnicze w futerale. Jeżeli odpowiadasz za bezpieczeństwo przeciwpożarowe w budynku - np. firmowym - koniecznie sprawdź, które z tych produktów jesteś zobowiązany prawnie zakupić, a także zweryfikuj specyfikacje urządzeń ppoż. Przykładowo klucze do hydrantu dzielą się na rodzaje. Możesz zamówić klucz do hydrantu podziemnego, klucz do hydrantu naziemnego lub klucz hydrantowy uniwersalny.

Klucz do hydrantu podziemnego, naziemnego & klucz hydrantowy uniwersalny

W trakcie pożaru, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, możesz potrzebować dużych ilości wody. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda, a czekanie na przyjazd straży pożarnej oznacza wysokie koszty - od utraty życia i zdrowia osób, które utknęły w budynku, po finansowe. Właśnie dlatego powinieneś mieć dostęp do hydrantu, i to błyskawiczny. Umieść klucze do hydrantu w różnych rodzajach lub jeden klucz hydrantowy uniwersalny w łatwo dostępnym, dobrze oznaczonym miejscu. Oznaczyć powinieneś również pozostały sprzęt ppoż (m.in. gaśnice, hydranty) oraz drogi ewakuacyjne. Taki obowiązek spoczywa na właścicielu bądź zarządcy całego terenu, budynku czy wynajmowanej przestrzeni. Uniwersalny klucz hydrantowy możesz zastąpić poprzez osobne typy: klucz do hydrantu podziemnego, klucz do hydrantu nadziemnego, klucz do nasad, klucz do łączników. W naszym sklepie znajdziesz każdy wymieniony klucz hydrantowy.

Wąż hydrantowy, czyli wąż ppoż

Sprzęt ppoż niezbędny do zastosowania w budynku - zwłaszcza rozległym lub wielopiętrowym - to również wąż przeciwpożarowy. Podłącza się go do hydrantu, aby uzyskać więcej środka gaśniczego (tu: wody), niż jest w stanie zapewnić gaśnica przeciwpożarowa. W naszym sklepie znajdziesz węże ppoż o długości 20 m, ale z różnymi rodzajami łączników. Przeczytaj specyfikacje produktowe, by wybrać właściwy wąż hydrantowy - dopasowany do znajdujących się w budynku hydrantów. Pamiętaj też, by to właśnie pod hydranty i węże ppoż dobrać pozostały sprzęt przeciwpożarowy - przede wszystkim klucze. Regularnie sprawdzaj, czy elementy ochronne znajdują się na swoich miejscach, są właściwie oznaczone, a także zachowują sprawność. Weryfikuj daty ważności.

Pozostały sprzęt przeciwpożarowy

Kiedy już zgromadzisz niezbędne, omówione wyżej urządzenia ppoż, możesz skupić się na mniejszych pomocach przeciwpożarowych. Podręczny sprzęt ppoż to chociażby koc gaśniczy, idealny do włożenia do apteczki w miejscu pracy. Ponieważ występuje w futerale, nieużywany nie ulegnie uszkodzeniu, a także zmieści się do tradycyjnej skrzynki z zestawem pierwszej pomocy. Możesz też zabrać go w drogę - włożyć do apteczki samochodowej lub plecaka, gdy wybierasz się na pieszą wycieczkę w trudne warunki.

Jeżeli masz pytania o któreś urządzenia ppoż, wyślij nam wiadomość. Pamiętaj, że właściwe pytanie zadane w odpowiednim czasie może w przyszłości uratować komuś życie!