- ELEKTROIZOLACJA
- Drążki izolacyjne
- Wskaźniki napięcia
- Uzgadniacze faz
- Multimetry / Mierniki
- Rękawice elektroizolacyjne
- Chodniki / dywaniki / płachetki elektroizolacyjne
- Kalosze / Półbuty elektroizolacyjne
- Kleszcze izolacyjne
- Chwytaki manewrowe
- Zaczepy manewrowe
- Haki ewakuacyjne
- Hełmy i kaski dla elektryków
- Uziemiacze / Zwieracze
- Pomosty izolacyjne
- Uchwyty do BM
- Drabiny izolowane dla energetyków
- Gaśnice dla energetyki
- Rozpórki na przewody NN
- Osłony izolacyjne SN
- INNY OSPRZĘT NA ROZDZIELNIE NN SN
- OCHRONA CIAŁA
- OCHRONA NÓG
- OCHRONA DRÓG ODDECHOWYCH
- OCHRONA GŁOWY
- OCHRONA SŁUCHU
- OCHRONA OCZU I TWARZY
- OCHRONA RĄK
- ZABEZPIECZENIA DROGOWE
- OCHRONA P / POŻAROWA
- OCHRONA ANTYWIRUSOWA / BIOLOGICZNA
- APTECZKI
- OGRODZENIA PRZENOŚNE
Brak dostawców
Kleszcze izolacyjne
Kleszcze izolacyjne KI-B
Zebrane w niniejszej kategorii kleszcze izolacyjne KI-B to pomocnicze narzędzia ochronne do pracy z urządzeniami elektrycznymi. Sprawdzają się m.in. na stacjach energetycznych, w rozdzielniach elektrycznych, na farmach wiatrowych. Kleszcze izolacyjne służą do bezpiecznego zakładania i wyjmowania wkładek bezpiecznikowych, a także nakładania i zdejmowania osłon i przegród izolacyjnych oraz podobnych elementów występujących w urządzeniach elektrycznych. Ponieważ kleszcze izolacyjne KI-B występują w dwóch wariantach: KI-10-B i KI-30-B, przeznaczone są do prac przy urządzeniach o napięciu znamionowym kolejno: do 10 kV (kleszcze izolacyjne KI-10-B), do 30 kV (kleszcze izolacyjne KI-30-B). Napięcie znamionowe części izolacyjnej odpowiada zastosowaniu do napięcia roboczego, są to odpowiednio 10 i 30 kV. Kleszcze izolacyjne różnią się długością, z przewagą dla modelu KI-30-B.
Zobacz wszystkie produkty z kategorii elektroizolacji.
Kleszcze izolacyjne - specyfikacja
Ochronne kleszcze izolacyjne KI-B marki Aktywizacja w części roboczej zostały wykonane z twardego drewna bukowego zaimpregnowanego dla dłuższej żywotności. Na wysoką funkcjonalność szczęk wpływa wyprofilowanie, dzięki któremu narzędzie umożliwia precyzyjne chwytanie wkładek bezpiecznikowych czy innych elementów o dwóch różnych średnicach. Kleszcze izolacyjne mają ogranicznik, który rozdziela rękojeść na części chwytną i izolacyjną. Co bardzo ważne, w trakcie operowania kleszczami izolacyjnymi należy zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę, czy pracownik nie zbliżył się za bardzo do innych części naprawianego urządzenia będących w danym momencie pod napięciem.
W zależności od potrzeb wybierz:
- kleszcze izolacyjne KI-10-B - z napięciem znamionowym części izolacyjnej 10 kV i takim samym zastosowaniem do napięcia roboczego w urządzeniu elektrycznym. Kleszcze izolacyjne ważą 2 kg brutto i mierzą 1022 mm,
- kleszcze izolacyjne KI-30-B - z napięciem znamionowym części izolacyjnej 30 kV i takim samym zastosowaniem do napięcia roboczego w urządzeniu elektrycznym. Kleszcze izolacyjne ważą 2,66 kg brutto i mierzą 1332 mm.
Kleszcze izolacyjne - badania i wymiana
Za wstępną jakość produktu odpowiada producent. Przed trafieniem do sprzedaży kleszcze izolacyjne poddawane są badaniom pod kątem ochrony przed porażeniem prądem, co wpływa na otrzymanie przez klienta gwarancji. Pamiętaj jednak, że to ani inne narzędzie nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia w miejscu pracy, a jest jedynie uzupełnieniem! Jeżeli będziesz się stosował do wytycznych producenta i zasad BHP, kleszcze izolacyjne pozostaną funkcjonalne, bezawaryjne, zgodne ze specyfikacją. Aby przedłużyć ich przydatność do pracy i funkcje ochronne, pamiętaj o badaniach okresowych, które w przypadku kleszczy izolacyjnych powinny mieć miejsce co najmniej raz na trzy lata. Przejście testu z negatywnym wynikiem, uszkodzenie lub naturalne zużycie to przesłanki do natychmiastowego wycofania kleszczy izolacyjnych z użytkowania. Zobacz też niezbędne w pracy pod napięciem rękawice elektroizolacyjne.