ZABEZPIECZENIA DROGOWE
Akcesoria drogowe i zabezpieczenia – konfexim.com.pl

ZABEZPIECZENIA DROGOWE

Znaki drogowe do kupienia: ostrzegawcze, zakazu, informacyjne

Znaki drogowe na zamówienie dostępne w sklepie Konfexim to produkty idealne do wykorzystania podczas robót drogowych, prac budowlanych i remontowych oraz przy wszelkich renowacjach i czynnościach wykonywanych w przestrzeni publicznej. Można postawić także znaki drogowe na terenie prywatnym, o ile zostało to przeprowadzone zgodnie z polskim prawem - stawianie znaków drogowych informacyjnych, zakazu czy ostrzegawczych regulują przepisy i nie wolno stosować ich dowolnie.

Tymczasowe znaki drogowe zakazu bądź ostrzegawcze na słupku przytwierdzonym do przenośnej podstawy sprawdzą się na terenie, na którym prace prowadzi się przez określony czas, w związku z czym nie zachodzi konieczność zamontowania znaków na stałe. U nas znajdziesz znaki drogowe do kupienia ze wszystkich najczęściej poszukiwanych grup, a więc m.in.:

  • znaki drogowe informacyjne,
  • znaki drogowe zakazu,
  • znaki drogowe nakazu,
  • znaki drogowe ostrzegawcze,
  • znaki drogowe do kupienia uzupełniające,
  • znaki drogowe na zamówienie dodatkowe.

Bariery drogowe i słupki drogowe

Kolejne produkty zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego to bariery drogowe, m.in. słupki drogowe i wykonywane z nich systemy barier drogowych. Można je zamontować w centrum miasta, np. celem odgrodzenia ulic od deptaka. Systemy i słupki drogowe sprawdzą się między chodnikiem a jezdnią, przestrzenią zieloną a drogą do poruszania się, a także na parkingach i terenach prywatnych.

Podczas gdy bariery drogowe składane - ręcznie lub automatycznie - przewidują warunkowe wpuszczanie pojazdów na dany teren, stałe słupki drogowe wyznaczają definitywne granice. Szczególnie przydatne są słupki drogowe odblaskowe, jako że dobrze widać je także nocą, zimą oraz w niepogodę. Słupki drogowe metalowe są trwałe, natomiast bariery drogowe z tworzywa sztucznego zazwyczaj odznaczają się niższą ceną. Warto wybrać bariery drogowe stalowe zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem, śniegiem, mrozem, silnym nasłonecznieniem.

Pachołki drogowe i pachołki treningowe

Kiedy na drodze bądź w innej przestrzeni publicznej doszło do niespodziewanego zdarzenia - np. uszkodzenia nawierzchni - i wymagane jest oddzielenie terenu robót od reszty przestrzeni, stosuje się tymczasowe pachołki drogowe. W sklepie Konfexim zamówisz je w różnych rozmiarach, dzięki czemu dostosujesz produkty do celu, w jakim chcesz je wykorzystać.

Przykładowo pachołki ostrzegawcze na autostradzie nie powinny być małe ani lekkie, ponieważ kierowcy aut ciężarowych mogliby ich nie zobaczyć, a podmuch wiatru od szybko poruszających się pojazdów ciągle przewracałby lekkie pachołki drogowe. Pachołki na placu manewrowym także nie mogą być małe - kursanci uczący się jeździć powinni je widzieć. Odwrotnie pachołki do jazdy na rolkach i inne pachołki treningowe do slalomu, np. na desce. Te modele mogą być małe i nie muszą mieć odblaskowych pasów. Obejrzyj nasz asortyment i wybierz pachołki drogowe, pachołki do nauki jazdy lub inne, by zabezpieczyć teren zgodnie z prawem i skutecznie.